Українська нація травмована Голодомором.
Музей Голодомору вшанує пам'ять загиблих в ті дні та допоможе змінити лице нації. Так вважає 93-річний Микола Онищенко, свідок Голодомору.
"З Україною відбулося величезне нещастя. Після цього зруйнувалася аура. Земля пропитана горем. Треба величезне освячення та очищення. Пропонував Нищуку (колишній міністр культури, - ред.) збудувати пам'ятну стіну чи меморіал. В цьому будівництві повинна взяти участь вся Україна, особливо діти. Щоб кожен школяр чи студент прислав в пакеті з-під молока камінець. З них треба побудувати стеллу. Коли діти приймуть в цьому участь, то пам'ятатимуть ці події. Коли приведуть своїх дітей, то скажуть: "Отут мій камінь", - сказав він кореспонденту Gazeta.ua під час засідання Наглядової Ради з будівництва другої черги Національного музею "Меморіал жертв Голодомору", яке відбулося 18 листопада в Митрополичих палатах Національного заповідника "Софія Київська".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вартість Музею Голодомору менша, ніж виборчої кампанії кандидата в президенти - політик
Онищенко вважає, що створення музею Голодомору – це перший крок до відновлення нації.
"Повинні бути книги з прізвищами всіх, хто прийняв в цьому участь. Це би дуже змінило лице нашої нації. Треба зробити щось всенародне. Так, як в Ізраїлі, коли всі прийняли участь у цьому. Це буде виховувать націю, бо поки що вона не єдина", - каже свідок Голодомору.
Пам'ять жертв Голодомору вшановуватимуть 23 листопада. Цього дня пройдуть скорботні заходи біля меморіальних знаків і місць масових поховань. О 16:00 люди запалять свічки на підвіконнях — у пам'ять про трагедію.
Коментарі