Німецькі археологи в ерфуртському монастирі урсулінок (Тюрінгія) виявили одну з найстаріших у Німеччині пивоварень.
Там, де в Середньовіччі стояли господарські будівлі, археологи відкопали у вересні відразу кілька печей. Ця знахідка доводить, що приготування пива довгий час було жіночою справою.
Коли саме мешканки монастиря почали варити пиво, співробітники Управління з охорони історичних пам'яток та археології Тюрінгії поки сказати не можуть. У монастирському звіті за 1516 рік перераховано сім процесів пивоваріння. Черниці купили 37 мальти ячменю. Один мальт відповідає обсягу приблизно 100 л.
Жінки-пивовари - далеко не виняткове явище в історії Німеччини, а швидше навіть правило. Найвідомішою з них є Катаріна фон Бора, дружина реформатора Мартіна Лютера, яка заробляла на хмільному напої гроші на домашні витрати.
Також у давніх релігіях покровительками пивоваріння часто були жінки. У 1800 році до Різдва Христового хтось написав на глиняній табличці, знайденій в шумерському місті Ур (південніше сучасного Багдада), гімн Нінкасі, богині пивоварів. Текст містить найстаріший у світі рецепт хмільного напою, згідно з яким потрібно взяти обсмажене зерно, покласти його в посудину, залити водою і залишити бродити.
Коментарі