У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї презентували оновлений стіл отамана Симона Петлюри.
"2 березня 1919 року Директорія покинула Вінницю, яка в часи Української революції недовгий час була столицею нашої країни. До цієї дати ми приурочили подію – презентацію стола Петлюри, артефакту, який зберігався у нашому музеї з 1965 року. Уперше його презентували громадськості 2018 року на виставці з нагоди річниці Української революції. А потім він потрапив на реставрацію і після двох років оновлення повернувся до музею", – повідомила директорка Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька, передає "Укрінформ".
За легендою, кабінетний різьблений стіл кінця ХІХ ст. вояки Петлюри винесли з одного із заможних маєтків міста. Припускають, що саме за ним Петлюра та маршал Польщі Йозеф Пілсудський вели перемовини про союз.
Стіл реставрували у Національному науково-дослідному реставраційному центрі України у Києві. Фахівці відновили стільницю з масонськими зображеннями, різьблення, повернули столу його колір.
Предмет мебелі став частиною експозиції, у якій відтворено ймовірний вигляд робочого кабінету військового відомства Директорії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна оголосила війну Росії
Державний архів Вінницької області показав особливо цінні документи.
Виклав документи УНР і судову справу лідера повстанського руху Устима Кармалюка. "Ми оцифрували та представили усім зацікавленим можливість побачити рідкісні, я б навіть сказав, унікальні історичні документи різних епох, які в нас зберігаються. Це автографи видатних діячів української державності, вищих посадових осіб. Наприклад, особисті підписи голови Директорії УНР Володимира Винниченка і гетьмана України Павла Скоропадського, а також Симона Петлюри – голови управи Всеукраїнської спілки земств", - повідомив спеціаліст відділу інформації Державного архіву Вінницької області Костянтин Завальнюк.
Коментарі