У музеї Квінсленда в Австралії були виявлені фрагменти ритуального похоронного папірусу одного з найвідоміших староєгипетських архітекторів - Аменхотепа, сина Хапу. Приналежність знайдених частин сувою була випадково встановлена ??єгиптологом Джоном Тейлором. Про це повідомляє агентство Agence France-Presse, історію знахідки публікує The Weekend Australian.
Документи, на які звернув увагу єгиптолог, були експоновані для супроводу виїзної виставки мумій Британського музею. До цього вони зберігалися у фондах музею.
Тейлор, який приїхав як співробітник Британського Музею супроводжувати виставку, виявив, що документи є частиною Книги мертвих (ритуального похоронного папірусу, який клали в гробницю померлому) одного з найвідоміших староєгипетських архітекторів.
Розрізнені частини книги Аменхотепа зберігаються в різних музеях по всьому світу - в Бостонському музеї образотворчих мистецтв, в Метрополітен-музеї в Нью-Йорку і в Британському музеї. Про існування цих фрагментів в колекції музею Квінсленда досі не було нічого відомо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єгипетські піраміди частково зроблені з бетону
Фрагменти були подаровані музею приватною особою в 1913 році і є частиною одного з найбільш довгих сувоїв - завдовжки близько 20 метрів.
Тейлор пояснив, що в дев'яностих роках 19 століття багато приватні особи приїжджали в Єгипет і купували стародавні речі, значна частина з яких досі не документована. Вчені планують оцифрувати виявлені частини папірусу та знайти їх місце в сувої.
Книга мертвих в стародавньому Єгипті була релігійною збіркою текстів і гімнів. Вона призначалася для того, щоб допомогти померлому в подорожі до загробного світу. Тейлор підкреслив, що папірус належав "не кому-небудь, а одному з найголовніших чиновників, які жили на піку могутності Єгипту".
Аменхотеп, син Хапу, народився близько 1458-1425 роках до нашої ери і керував зведенням кількох проектів, у тому числі великого храму Амона в Карнаку, храму Аменхотепа III у Фівах і колосів Мемнона. Після смерті він шанувався як покровитель лікарів і пізніше його почали обожнювати.
Коментарі