Більше 2 тисяч документів з унікального архіву Альберта Ейнштейна будуть викладені в інтернет до 133-річчя від дня народження геніального вченого, повідомляє ИТАР-ТАСС. Його відзначали 14 березня.
Як повідомляють сьогодні британські ЗМІ, зібрання одного із засновників сучасної теоретичної фізики налічує близько 7 тисяч сторінок, що датуються до 1922 року. Вони підготовлені Єврейським університетом в Єрусалимі разом з Прінстонським університетом і Каліфорнійським технологічним інститутом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В США оприлюднили інтимні листи колишнього президента
За словами представника британського фонду "Полонський фаундейшн", що веде проект по розміщенню архіву Ейнштейна, до кінця року в глобальній мережі планується викласти всі 80 тисяч документів із зібрання вченого.
Вони включають наукові матеріали, в тому числі зроблену рукою самого Нобелівського лауреата перший запис знаменитої формули E = mc2, а також щоденники, замітки, есе на політичні та суспільні теми.
При цьому, як підкреслив співзасновник фонду, Леонард Полонський, 40 тисяч з представлених матеріалів є "особистими документами фізика". Серед них - сертифікат про закінчення школи, лист, в якому він пропонує спосіб вирішення єврейсько-арабського конфлікту, і навіть чарівна записка від шестирічної школярки.
У цьому посланні до вченого юна шанувальниця його таланту пише: "Шановний пане Ейнштейн, я маленька шестирічна дівчинка Я побачила Вашу фотографію в газеті і вважаю, Ви повинні підстригтися, щоб краще виглядати...".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учню не потрібно говорити "в лоб": "Люби Україну" - Яковенко
За свідченням відповідального за інтелектуальну власність Ейнштейна професора Ханоха Гутфрейнда, в колекцію також входять документи настільки особисті, що у вчених спочатку виникли сумніви, чи варто взагалі їх публікувати. Так, в інтерактивному зібранні можна буде знайти 24 любовних листи, які Ейнштейн написав другій дружині Ельзі, будучи ще одруженим з першою дружиною Мілеві.
Очікується, що всі представлені матеріали будуть супроводжуватися перекладом на англійську мову, оскільки більшість робіт вченого написана німецькою.
Коментарі