середа, 10 вересня 2014 12:57

Український вчений зробив прорив в біохімії - 129-річчя з дня народження Олександра Палладіна
6

Академік О. В. Палладін з вченими Інституту біохімії в лабораторії Уфимського вітамінного заводу. Уфа, 1942
Фото: 1.nas.gov.ua
Делегація біохіміків США в Інституті біохімії АН УРСР. У першому ряду зліва направо: О. Корнберг, О. В. Палладін, Г. Картер, Р. Блок, О. Ленинджер. У другому ряду: В. З. Горкін, Д. Л. Фердман, Я. В. Бєлік, В. О. Беліцер. Київ, 1960
Провідні вчені Інституту біохімії на 1-му Українському біохімічному з'їзді. Справа наліво: О. В. Палладін, С. І. Балуєв, В. О. Беліцер, Р. В. Чаговець, М. Ф. Гулій. Чернівці 1965 року
Академік ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ ПАЛЛАДІН

Сьогодні виповнюється 129 років з дня народження українського біохіміка Олександра Палладіна.

Він був Президентом Академії наук Української РСР(1946–1962), академіком АН УРСР і АН СРСР, засновником української школи біохіміків.

10 вересня 1885 року народився Олександр Володимирович Палладін в Москві в сім'ї вченого. Освіту здобував у Петербурзькому і Гейдельберзькому університетах. 

На посаді секретаря Президії Академії наук України перебував з 1935 по 1938 роки. А з 1946 по 1962 роки обіймав посаду президента АН України.

Олександр Палладін - перший вчений, який почав вивчення біохімії нервової системи, визначив топографію нервових тканин, досліджував вітаміни з точки зору біохімії, встановив зв'язок між дефіцитом вітамінів в організмі і порушеннями в процесі обміну речовин.

Академік заснував кілька наукових напрямків, які стали основою комплексної науки біохімії в сучасному її розумінні. Це нейрохімія, біохімія харчування, біохімія спорту, біохімія головного мозку, біохімія вітамінів.

Помер 6 грудня 1972 року у Києві. Похований на Байковому кладовищі.

Зараз ви читаєте новину «Український вчений зробив прорив в біохімії - 129-річчя з дня народження Олександра Палладіна». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути