31 серпня 1995 року на навколоземну орбіту запустили перший український штучний науково-дослідницький супутник "Січ-1". Його запуск провели за допомогою ракети-носія "Циклон-3" з космодрому "Плесецьк".
Разом із українським був запущений чилійський супутник зв'язку "Фасат Альфа", але під час запуску сталося аварійне розведення об'єктів, що призвело до неможливості подальшої експлуатації "Фасат Альфа".
Супутник "Січ-1" вагою 1915 кг розробило Державне конструкторське бюро "Південне" ім. Михйла Янгеля. Виробником виступило Державне підприємство під назвою "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. Олександра Макарова".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У кратері вулкана виявили загадкове озеро
Призначення "Січі-1" полягає в спостереженні поверхні Землі задля інтересів господарської діяльності, а також у проведенні наукових експериментів із дослідження магнітосфери й іоносфери.
Серед його задач: контроль забруднення ґрунту та внутрішніх водойм, льодове розвідування, контроль межі та стану снігового пласту, дослідження фізико-геологічних структур, дослідження планетарного розподілу електричних полів і струмів, виявлення електромагнітних випромінювань, викликаних сейсмічною активністю Землі, дослідження впливу інфразвуку на іоносферу тощо.
США запустив важку ракету Delta IV Heavy компанії United Launch Alliance, яка вивела на орбіту секретний супутник для американської розвідки.
Коментарі