Українська Центральна Рада у Києві ухвалила закон про недоторканність особи її членів 16 квітня 1918-го. Законопроєкт внесла фракція сіоністів.
Окрім недоторканності представників ЦР, її було передбачено і для депутатів, обраних до Українських установчих зборів - законодавчої установи, що мала затвердити новий лад і конституцію України.
"Не підлягають відповідальності за голосування, за висловлені думки і взагалі за діяльність, пов'язану з виконанням обов'язків членів Центральної ради як у самому органі так і поза ним", - йшлося в документі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві провели важливе засідання
Усі депутати отримали повний імунітет до карного слідства. Їх не могли викликати до суду чи позбавити волі без дозволу самої Центральної Ради. Єдиним винятком було затримання на гарячому.
Попри прийняття закону, чинним довго він не був. Уже 29 квітня ЦР було розігнано німцями, а владу передали гетьману Павлу Скоропадському.
Центральна Рада оголосила українську мовою діловодства УНР 23 березня 1918-го. За основу частково взяла правопис, укладений мовознавцем Іваном Огієнком для школярів.
Коментарі