Ізраїльські єгиптологи довели, що в давні часи між Левантом і Єгиптом існували налагоджені торгові зв'язки.
Єгипетські фараони імпортували мідь, повідомляє The Jerusalem Post.
Археологи проводили розкопки в поселенні Тімна в Ізраїлі. Там розташовувалися стародавні мідні рудники, які деякі археологи вважають "копальнями царя Соломона". Достовірно це не довели. Нове дослідження частково підтвердило цю гіпотезу.
Автори роботи звернули увагу на період 1070-664 рр. до н. е. Тоді Єгипет був роз'єднаним і слабким. Але в елітних гробницях того періоду знаходять артефакти з бронзи.
"У третій проміжний період бронза раптово стала популярним матеріалом, зокрема для виготовлення ушебті - поховальних фігурок. Упродовж десятиліть переважання бронзових предметів було археологічною загадкою. Нам невідомо жодне місце видобутку корисних копалин у Єгипті того часу", - сказав професор Ерез Бен-Йосеф із Тель-Авівського університету.
Учені вивчили чотири бронзові статуетки, які знайшли в єгипетському некрополі Таніса. Їх взяли з гробниці фараона Псусеннеса I, його дружини й головнокомандувача його армії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Єгипті знайшли саркофаги віком 2,5 тис. років
Хімічний аналіз показав, що мідь, яку використовували для виготовлення бронзи, добули в Тімні.
Це означає, що фараони Єгипту імпортували цінні матеріали навіть в період занепаду. Єгипет підтримував великі торгові зв'язки з державами Леванту.
У єгипетській провінції Мінья археологи знайшли саркофаг жерця віком 2,6 тис. років. Поховання знайшли на глибині 5 м у могильному колодязі в археологічній зоні Гарайфа в Туна-ель-Джабель. У похованні знайшли фігурки ушебті. Єгиптяни вірили, що ці фігурки виконуватимуть роботу в потойбіччі замість померлого.
Коментарі