Ексклюзиви
Четвер, 22 липня 2021 16:32

Вчені розгадали загадку бронзових фігурок із поховання фараона

Вчені розгадали загадку бронзових фігурок із поховання фараона
У часи фараонів Єгипет імпортував бронзу з Ізраїлю. Фото: The Israel Museum

Ізраїльські єгиптологи довели, що в давні часи між Левантом і Єгиптом існували налагоджені торгові зв'язки.

Єгипетські фараони імпортували мідь, повідомляє The Jerusalem Post.

Археологи проводили розкопки в поселенні Тімна в Ізраїлі. Там розташовувалися стародавні мідні рудники, які деякі археологи вважають "копальнями царя Соломона". Достовірно це не довели. Нове дослідження частково підтвердило цю гіпотезу.

Автори роботи звернули увагу на період 1070-664 рр. до н. е. Тоді Єгипет був роз'єднаним і слабким. Але в елітних гробницях того періоду знаходять артефакти з бронзи.

"У третій проміжний період бронза раптово стала популярним матеріалом, зокрема для виготовлення ушебті - поховальних фігурок. Упродовж десятиліть переважання бронзових предметів було археологічною загадкою. Нам невідомо жодне місце видобутку корисних копалин у Єгипті того часу", - сказав професор Ерез Бен-Йосеф із Тель-Авівського університету.

Учені вивчили чотири бронзові статуетки, які знайшли в єгипетському некрополі Таніса. Їх взяли з гробниці фараона Псусеннеса I, його дружини й головнокомандувача його армії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Єгипті знайшли саркофаги віком 2,5 тис. років

Хімічний аналіз показав, що мідь, яку використовували для виготовлення бронзи, добули в Тімні.

Це означає, що фараони Єгипту імпортували цінні матеріали навіть в період занепаду. Єгипет підтримував великі торгові зв'язки з державами Леванту.

У єгипетській провінції Мінья археологи знайшли саркофаг жерця віком 2,6 тис. років. Поховання знайшли на глибині 5 м у могильному колодязі в археологічній зоні Гарайфа в Туна-ель-Джабель. У похованні знайшли фігурки ушебті. Єгиптяни вірили, що ці фігурки виконуватимуть роботу в потойбіччі замість померлого.

Зараз ви читаєте новину «Вчені розгадали загадку бронзових фігурок із поховання фараона». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі