Ексклюзиви
Понеділок, 21 вересня 2020 12:40

У Єгипті знайшли саркофаги віком 2,5 тис. років
5

На початку вересня у підземному приміщенні знайшли 27 дерев'яних саркофагів, вік яких перевищує 2,5 тис. років. Знахідку виявили в одному з найбільших давньоєгипетських некрополів Саккарі, який знаходиться за 30 км на південь від Каїру.

Приміщення розташоване на глибині 11 м на дні колодязя, повідомили у єгипетському Міністерстві у справах старожитностей.

"Первинне обстеження показало, що всі ці саркофаги не відкривалися з моменту поховання", - сказано в повідомленні міністерства.

За словами вчених, до саркофагів ніхто не торкався з моменту поховання
Фото: ЕРА
За словами вчених, до саркофагів ніхто не торкався з моменту поховання
Один з найбільш добре збережених саркофагів в Саккарі
Вік саркофагів перевищує 2500 років
Статуетка, яку знайшли археологи

Розкопки і вивчення знахідок тривають. Міністерство заявило, що сподівається "розкрити більше таємниць" на найближчій пресконференції. Некрополь Саккара був грандіозним кладовищем протягом 3 тис. років. Його назва походить від імені давньоєгипетського бога мертвих Сокара.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єгипет планує відновити культурний туризм

Пошуковці виявили залишки 10 бійців Червоної армії, які загинули в липні-серпні 1941 року в Житомирській області. При них знайшли 7 смертних медальйонів, які допоможуть ідентифікувати воїнів.

Роботи розпочали у Пулинському районі. За перший день знайшли рештки 2 солдат. Наступні 2 дні пошуковці працювали в Коростенському та частково в Лугинському районах, де знайшли решту червоноармійців.

Зараз ви читаєте новину «У Єгипті знайшли саркофаги віком 2,5 тис. років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі