Вівторок, 15 вересня 2020 12:38

Трималися за руки - розкопали пару бійців, загиблих під час Другої світової
10

Пошуковці виявили залишки 10 бійців Червоної армії, які загинули в липні-серпні 1941 року в Житомирській області. При них знайшли 7 смертних медальйонів, які допоможуть ідентифікувати воїнів.

Роботи розпочали у Пулинському районі. За перший день знайшли рештки 2 солдат. Наступні 2 дні пошуковці працювали в Коростенському та частково в Лугинському районах, де знайшли решту червоноармійців, повідомляє "Пошук. Житомир"

Солдати №84 і 85, вірогідно, трималися за руки
Фото: facebook.com/PoshukZhytomyr/
Солдатом №90 виявився Полька Дмитро Васильович. Походив з селища Рудня Броварського району Київської області. Нині знайшли його імовірного правнука.
Пошуковці виявили залишки 10 бійців Червоної армії у Житомирській області. При них були польові та особисті предмети.
Пошуковці виявили залишки 10 бійців Червоної армії у Житомирській області. При них були польові та особисті предмети.
Пошуковці виявили залишки 10 бійців Червоної армії у Житомирській області. При них були польові та особисті предмети.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виявили масові поховання солдатів, які потрапили в оточення

При загиблих виявили казанки, фляжки, протигази, столові прибори, каски, саперні лопатки, дзеркальця, годинники тощо. Один із солдатів мав саморобне мідне кільце, при іншому знайшли ложку з вирізаним прізвищем Шепелев.

Солдати №84 та 85 лежали один біля одного. За словами пошуковців, склалося враження, що трималися за руки. Один із бійців менший і мав флягу з вишкрябаною квіткою. У коментарях під дописом припускають, що це жінка. Фахівці пообіцяли дослідити рештки і повідомити про їх приналежність згодом.

Сподіваються ідентифікувати більшість бійців за допомогою медальйонів.

Пізніше повідомили, що вдалося встановити персону солдата №90. Ним виявився Полька Дмитро Васильович 1907 р. н. Походив із селища Рудня Київської області.

"Рідні солдата знайдені! В Києві проживає його дочка 1939 р.н. Є багато внуків та правнуків. Україно, ще один твій син повертається з тієї далекої війни!" - додали згодом пошуківці.

Нещодавно у Ємільчинському районі Житомирської області місцевий мешканець, який шукав монети, натрапив на рештки німецького солдата. Про знахідку одразу повідомив пошуковців.

"Під час проведення робіт по супутнім речам вдалося встановити, що знайдений солдат відноситься до армії Вермахту. Скоріше за все він потрапив під артилерійський вогонь, так як рештки в ямі лежали хаотично. Грудна частина майже повністю була відсутня", - повідомляли в Історико-патріотичному об'єднанні "Пошук" Житомир.

Зараз ви читаєте новину «Трималися за руки - розкопали пару бійців, загиблих під час Другої світової». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 181
Голосування Яка найбільша проблема Києва?
  • Затори
  • Хаотична забудова
  • Нищення історичних місць
  • Незаконна торгівля, МАФи
  • Громадський транспорт
  • Мало шкіл та дитсадків
  • Сміття
Переглянути
Погода