Археологи встановили вік найдавніших на даний момент аборигенних малюнків з Австралії. За даними археологів, вони були зроблені близько 28 тисяч років тому. Стаття вчених прийнята до публікації в журналі Journal of Archaeological Science, повідомлення про це наводить інформаційне агентство Associated Press.
Брюс Бейкер, археолог з Університету Південного Квінсленда, виявив кам'яний притулок Наварла Габарнманг (Nawarla Gabarnmang) близько року тому, однак результати датування стали відомі тільки зараз.
Вченому вдалося відшукати серед малюнків тварин і людей ті, що були зроблені за допомогою вугільних пігментів. Саме це дозволило провести датування, засноване на визначенні співвідношення в пігментах ізотопів вуглецю. За словами Бейкера, малюнки з Наварла Габарнманг є найстарішими однозначно датованими зразками наскального живопису, знайденими досі в Австралії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мощі Іоанна Хрестителя пройшли тест ДНК
Найстарішими печерними малюнками в світі на даний момент вважаються зображення вохрових дисків, знайдених у печері Ель Кастільо в Іспанії. Їхній вік, що становить близько 41 тисячі років, дозволив деяким археологам навіть вважати їх справою рук неандертальців.
Для визначення віку іспанських малюнків археологи застосовували інший метод датування. Він полягає у визначенні співвідношення ізотопів урану й торію в кальцитовій патині (нальоті), що покриває наскальний живопис.
Коментарі
2