Діяча ОУН Олександра Бандеру - брата провідника ОУН Степана Бандери закатували в Освенцимі 25 липня 1942-го. Чоловік працював у Римській станиці підпілля.
Згідно з рішенням загальних зборів ОУН, 1933-го чоловіка направили в Італію. Там налагоджував зв'язки з українськими емігрантами. Навчався у Римській вищій школі політичних наук. Захистив докторську дисертацію. В Італії одружився з Марією Д'аміко, яка мала родичів у міністерстві закордонних справ країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розстріляли батька Бандери
Після проголошення Акту відновлення Української держави 30 червня 1941-го, радо вітаючи новину, повернувся в Україну. Тоді ж разом із розгоном уряду Ярослава Стецька його захопило німецьке гестапо. Чоловіка відправили до місцевої тюрми, де намагалися вибити інформацію про підпілля. Після невдалих спроб відправляють до Кракова, а звідти до Аушвіца, де його одразу смертельно побили польські наглядачі фольксдойче. Помер у лікарні, де його не збирались рятувати. Тіло спалили у крематорії.
Єдиним наслідком події стало те, що українців у таборах відокремили від поляків.
Німці арештували уряд відродженої самостійної Української держави у Львові 4 липня 1941-го. Його створили 30 червня згідно з Актом відновлення Української держави. Урядом - Українським державним правлінням керував військовий і політичний діяч Ярослав Стецько. Українців закликали "не скласти зброї так довго, доки на всіх українських землях не буде створена суверенна українська влада".
Коментарі