субота, 05 травня 2018 13:17

У столиці відкриють виставку про українців у німецьких концтаборах

8 травня у Києві представлять виставку "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори". Відкриття відбудеться о 12:00 на вул. Хрещатик, 22, біля будівлі Головпоштамту.

Виставка присвячена історіям 30-ти людських доль у 11 концтаборах. Вихідці з України були і в Аушвіці, і в Бухенвальді, і в Дахау, і в Равенсбрюку, в інших концтаборах нацистської Німеччини. Через те, що Україна не була незалежною, дослідники не знають, скільки саме наших співвітчизників пройшли нацистські табори смерті.

"Полонені червоноармійці, примусові робітники, українські націоналісти, духовенство, жінки й навіть діти – таким був їх український контингент. За колючим дротом опинялися й інші мешканці України: євреї, кримські татари, роми. І кожній із цих спільнот нацизм готував свою долю",- коментує один із авторів виставки історик Центру досліджень визвольного руху Ігор Бігун.

Автор: УІНП
  У Києві відкриють виставку про українських в'язнів концтаборів
У Києві відкриють виставку про українських в'язнів концтаборів

Виставка розповість про те, як українці формували мережі взаємодопомоги та підпільні організації, наважувалися на втечі, бунти й повстання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців закликають прикріпити до одягу червоний мак

"В цій виставці — про те людське, що нездатна знищити жодна система. Про небайдужий погляд, розказану казку, простягнуту руку, розділений окраєць хліба. Про силу волі, віри і любові. Про перемогу надії. Про тріумф людини", - каже голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

На відкритті будуть присутні міністр культури України Євген Нищук, голова УІНП Володимир В'ятрович, директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Іван Ковальчук, колишні в'язні концтаборів та науковці.

Автор: УІНП
  У Києві відкриють виставку про українських в'язнів концтаборів
У Києві відкриють виставку про українських в'язнів концтаборів

Авторами виставки є історики Ігор Бігун, Володимир Бірчак та Олеся Ісаюк.

Після Другої світової війни Ліга українських політичних в'язнів з'ясувала, що українці були в 26 концтаборах та їхніх філіях. За приблизними оцінками Ліги, в Бухенвальді на 1942 рік з-поміж 15 тис. громадян СРСР ("росіян") 5 тис. були українцями. На початку 1943 року українці складали 15% бранців Майданека. У таборі Флоссенбюрг українців налічувалося чверть від ув'язнених "поляків" і не менше половини від "росіян". Історики говорять про близько 110 тис. вихідців з України, яких депортували до концтабору Аушвіц: 15 тис. червоноармійців, 95 тис. євреїв із Закарпаття і близько 600 членів ОУН.

Зараз ви читаєте новину «У столиці відкриють виставку про українців у німецьких концтаборах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути