Портик Головпоштамту на площі Жовтневій у Києві обвалився 2 серпня 1989-го. Під кам'яними брилами та рештками колон загинуло 11 осіб.
Головною причиною трагедії називали ремонтні роботи, які проводили за декілька днів до катастрофи. Робітники демонтували облицювальну плиту, яка утримувала колони та не закріпили їх. Перехожі споглядали деформацію споруди за день до катастрофи та робили зауваження, але будівельники не реагували. 2 серпня робочі пішли на обід, як раптом споруда обвалилась. Шум від обвалу чули за декілька кварталів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через обвал стіни дитячого садка загинув чоловік
Поліцейські, пожежники, десантники та містяни кинулися розбирати завали. З-під решток будівлі вдалося витягнути 13 людей - лише двоє із них були живі. Їх врятували у лікарні.
Сходи київського Головпоштамту разом із колонами були традиційним місцем побачень. Також того дня йшов дощ, але будівельні приладдя не давали змогу скупчитись під колонами великій кількості людей. Загиблих могло бути набагато більше.
Після інциденту громадськість активно слідкувала за розслідуванням. Влада намагалася перенести відповідальність на неякісне будівництво попередніх років. Реальною причиною було суттєве порушення техніки безпеки ремонтних робіт у ці дні.
У місті Дніпродзержинську - зараз Кам'янське, трамвай врізався у стіну будинку 2 липня 1996-го. Загинуло 34 людини, близько 100 отримали травми.
На дуже крутому спуску у трамвая відмовила система гальмування й заклинило двері. Вагон набрав швидкість і зійшов із рейок, виїхав на проїжджу частину і зіткнувся з невисоким бетонним загородженням.
Коментарі