Ексклюзиви
середа, 03 липня 2013 12:21

У "найзагадковішому середньовічному манускрипті" виявили послання

Автор: Фото: apxeo.info
  Фрагмент сторінки з біологічного розділу Рукописи Войнича
Фрагмент сторінки з біологічного розділу Рукописи Войнича

Марчело Монтемурро (Marcelo Montemurro), фізик-теоретик з Університету Манчестера, виявив в рукописі Войнича лінгвістичну структуру, яка, за словами вченого, не сумісна з гіпотезою містифікації і говорить про те, що в тексті є зашифроване послання. Дослідження опубліковане в журналі PLoS ONE, його короткий опис також можна прочитати на сайті BBC News.

Метод аналізу, проведеного Монтемурро, заснований на пошуку слів з найбільшою семантичною важливістю. У звичайному тексті такі слова групуються в особливі кластери з підвищеною частотою вживання. Існування таких кластерів пояснюється тим, що коли мова переходить з одного предмета обговорення на інший, найяскравіше змінюється частота саме найбільш важливих слів, в той час, як частота, наприклад, службових конструкцій, залишається приблизно постійною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шарль Перро замінив жорстокі закінчення народних оповідань на хороші

Монтемурро вдалося виявити в рукописі Войнича саме таку, характерну для "природних" текстів кластеризацію і знайти найбільш важливі слова. На думку вченого, ці результати спростовують широко поширену думку про те, що текст рукопису не несе сенсу, а сам він є результатом містифікації.

Раніше з такою версією походження книги виступали багато скептиків, один з яких, співробітник Кільського державного університету, Гордон Рагг (Gordon Rugg) навіть розробив систему, за допомогою якої можна створювати тексти, подібні до рукопису Войнича. На думку Монтемурро, така система, незважаючи на відтворення деяких статистичних особливостей тексту, не спроможна надавати йому виявленої семантичної структури.

Рукопис Войнича, що представляє собою невелику пергаментну книгу з 240 сторінок, є одним з найзагадковіших зашифрованих манускриптів. Рукопис містить велику кількість кольорових ілюстрацій, на яких зображені рослини (жодна з них не впізнана), астрономічні або астрологічні схеми, малюнки аптекарських посудин. Згідно з даними радіовуглецевого аналізу, рукопис була створена між 1404 та 1438 роками. Вперше документ привернув увагу лінгвістів і криптологів завдяки бібліофілу Вілфріду Войничу, який придбав його у Римській Колегії 1912 року.

Зараз ви читаєте новину «У "найзагадковішому середньовічному манускрипті" виявили послання». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути