Будівельники та студенти натрапили на любовну записку XIX ст. під час ремонтних робіт у старому корпусі Києво-Могилянської академії. У ній цитується відома на той час опера "Діва Дунаю".
"У дуже несподіваних локаціях будівлі знаходимо багато цікавих речей XVIII-XIX століть для нашого музею. Наприклад, торік знайшли револьвер. Зараз багато чого іншого", - повідомив у Facebook президент академії Андрій Мелешевич.
Він виклав листа із запискою та попросив допомоги її розшифрувати. Судячи з усього, на ньому написано:
"Приди в чертог ко мне златой,
приди, о князь ты мой драгой!
Там всё приятство соберешь,
невесту милую найдёшь.
Познай, сколь я тебя люблю
и нежным чувствием горю
Хоть ищут все любви моей,
Но тщетен будет труд их сей
Я страсть их буду презирать,
И только лишь к тебе пылать,
Хочу твоею только быть
И одного тебя любить."
Цитований вірш належить опері австрійського композитора Фердинанда Кауера "Діва Дунаю". Вперше її зіграли у Російській імперії 1803-го.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У монастирі знайшли еротичну поему, написану 700 років тому
"Є також запис іншим почерком, який ставить крапку на любовних відносинах. Текст приблизно такий: "Священнический чин монаший (...) принят (?) церковный дапаможет (?) Господь Бог воцарствии (?) своем (...), - пише Мелешевич. - "Можливо, хтось хотів розіграти того, кому записка писалась. Він, бідолага, пішов на зустріч, а потім зрозумів, що його розіграли і під впливом цього подався у монахи. Ось така сумна історія про зруйноване кохання".
Група чеських археологів виявила найдавнішу пісню про кохання. Її склали понад 4,3 тис. років тому. Єгиптологи розшифровували текст більше року. У ньому йдеться про любов хлопця на ім'я Яса до прекрасної дівчини.
Коментарі