У Львові в музеї Музею етнографії та художнього промислу показали оздоблену тарелю французького майстра Бернара Паліссі.
Тарель була створена у 1550 році. На ній Паліссі зобразив рибу, земноводних та комах у натуральну величину. Він виліпив серію такого посуду, повідомляє "День".
"З таких тарелів ніхто не їв – вони мали декоративне призначення. Є велике припущення, що ці тарелі ставили на стіл і заливали водою. Тоді створювався ефект мерехтіння – здавалося, що ті всі плазуни, ті всі земноводні істоти – живі і навіть от-от вистрибнуть з води і порозбігаються хто куди", - повідомив завідувач сектору експозиції Музею етнографії та художнього промислу Андрій Колотай.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відреставрований за півмільйона гривень кістяк мамонта покажуть на виставці про льодовиковий період
Львівська таріль Паліссі потрапила в Україну у 1912 році.
"Відомо тільки те, що таріль був у дерев'яній коробці і розбитий на 40 фрагментів. Цілою була лише риба", - каже Колотай.
Посудину реставрували для виставки "Французька порцеляна" у 2013 році. Відновленням займалась Соломія Янчук. Втрачені фрагменти дороблювали самостійно.
У Львові працюють понад 40 музеїв - від картинних галерей з картинами XIV ст. і сучасних галерей до музею-аптеки, музею-арсеналу, музею шоколаду, пива і музею-кладовища. Є два унікальних музеї, які сподобаються тим, хто цікавиться різноманіттям тварин. Це Львівський Державний природознавчий музей НАН України та Зоологічний музей ім. Бенедикта Дибовського.
Коментарі