На території Монголії археологам вдалося виявити унікальну знахідку. Біля стародавнього міста Хуолуохайденг в окрузі Ордос Північного Китаю було знайдено близько трьох з половиною тонн стародавніх монет.
Цікаво, що, за словами наукового співробітника Інституту археології та культурних реліквій Ліань Цзіліня, відшукати старовинний скарб вдалося зовсім випадково, після того, як місцеві поліцейські затримали трьох злодіїв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китайці розкопали береги "Моря смерті"
Велика частина знайденого скарбу, за словами археологів, відноситься до епохи правління династії Хань (202 рік до н.е. - 220 рік н.е.). Тут же розкопали більше сотні ливарних форм, що використовувалися при виробництві монет. Ливарні форми вчені датують епохою імператора У-Ді (156 рік до н.е. - 87 рік н.е.).
Масштаб унікальної знахідки дає підставу припустити, що в епоху династії Хань Хуолуохайденг був найбільшим міським центром в північному Китаї. Багатий нумізматичний матеріал і ливарні форми, виявлені тут, дають можливість вченим зробити висновок про особливості грошової системи, що функціонувала в стародавньому Китаї.
Коментарі