




11 вересня у Львівському історичному музеї в палаці Бандінеллі на Площі Ринок, 2 відкрили виставку "Від Хотина до Відня". Захід присвячено 120-річчю створення Львівського історичного музею.
Виставка "Від Хотина до Відня" присвячена 330-річчю знаменитої Віденської битви, яка поклала край просуванню Османської імперії у Європу, і таким чином врятувала її від турецького поневолення. Значна кількість військових дій відбулась на українських землях. Участь у битві разом з австрійсько-польськими військами брали також і українські козаки.
Перша частина виставки — схеми та карти бойових дій, гравюри, що висвітлюють хід війни, графічні та художні зображення тогочасної зброї, портрети полководців, польські та козацькі штандарти, багато цікавого документального матеріалу. Цей розділ є творчим доробком відомого історика та дослідника, професора з міста Кракова — пана Генріха Котарського.
Про облогу Відня у 1683р., яка була останньою спробою Османської імперії продовжити експансію в Європу, розповідають унікальні експонати 2-ої частини виставки. Вперше представлено художнє панно Мельхіора Відмара "Зустріч Яна III Собєського з Леопольдом І Габсбургом після перемоги під Віднем", написане через 20 років після Віденської баталії.
Один з найцінніших експонатів виставки — турецький намет 17 ст. ручної роботи з оригінальним орнаментом і багатою колористикою. В одному з таких перебувало командування султана Махмета IV, зокрема великого візира Кара-Мустафи.
У центрі виставкового комплексу – шабля з золотим дарчим написом, подарована імператором Священної Римської імперії Леопольдом І польському королю Яну III Собєському, переможцю Віденської битви. Єдиний експонат такого рівня, що зберігся в Україні, привезений на виставку з Тернопільського краєзнавчого музею.
Коментарі