3 вересня у львівській галереї "Зелена канапа" відкрили персональну виставку відомого художника Юрія Коха "Ардекох".
Художник показав свої старі роботи - 70-80 років із зовсім новими. Усіх їх об'єднує стиль ар-деко. Він з'явився по закінченню Першої Світової війни в Європі та Штатах. На той момент стиль не мав сталої назви, тож його представляли як: "кристалічний", "модерністик", "зиґзаґ-модерн", "джаз модерн", "стиль Пуаре", "стиль Шанель", "стиль зірок", "Голлівуд-стиль". Відмінні риси - сувора закономірність, етнічні геометричні візерунки, розкіш, шик, коштовні сучасні матеріали. В Україні цей термін почав з'являтися після розвалу Радянського Союзу. Тоді його називали "гнилим буржуазним декадансом".
На виставку Юрій Кох відібрав роботи з елементами ар-декору. Жінки на картинах обов'язково в екстравагантних капелюхах із прикрасами. Навіть портрет у профіль письменника Миколи Гоголя намалював у зеленому капелюсі.
"Я думаю, молодий Гоголь був прогресивною людиною. Якби він жив у наш час, активно брав би участь у різних імпровізаціях і постановках, і не проти був би вдягнути зелений капелюх", - каже Юрко Кох.
Привертає увагу картина митця, де зображений відомий письменник Бруно Шульц у капелюсі на розі вулиць. Поряд - та сама робота, але Шульц без капелюха.
"Кох намалював портрет Шульця для ілюстрації збірки дрогобицького письменника. Але у видавництві всім здалося, що письменник має риси російського президента Путіна. Попросили перемалювати. Юрко "зняв" Шульцу капелюха, намалював брови та волосся", - розповідає директор галереї "Зелена канапа" Олеся Домарадзька.
Жінка на "Портреті поважної дами" усім схожа на президента Януковича. На голові у пані - зелений капелюшок.
"В адміністрації президента портрет не замовляли, це я вам точно можу сказати. Але схожість помічають", - каже художник.
Коментарі