субота, 20 квітня 2019 08:20

Танки давили студентів на головній площі країни

Танки давили студентів на головній площі країни
4 червня 1989 року під час наступу танків на площу Тяньаньмень до колони танків вийшов невідомий молодий китаєць із господарськими сумками . Він протягом кількох хвилин наодинці стримував колону танків, поки його не потягли звідти невідомі. У квітні 1998 року американський журнал "Time" включив "Невідомого бунтаря" до списку 100 найвпливовіших людей XX століття. Дізнатися особу та долю чоловіка не вдалося. Фото: Time

Влада Китаю наказала тисячам студентів, які вимагали демократизації країни, 20 квітня 1989 року очистити площу Тяньаньмень у Пекіні. За два місяці військо розігнало демонстрантів танками та озброєними солдатами. Загинули більше чотирьох тисяч людей. У світі подію називають "Різанина на площі Тяньаньмень".

15 квітня 1989 року під час партійного засідання від серцевого нападу раптово помирає від інфаркту політик 74-річний Ху Яобан. Він виступав за перезавантаження китайської політичної системи та реформи. Того дня на площі Тяньаньмень біля пам'ятника Народним Героям збираються студенти, щоб оплакати Ху Яобана. Зібрання поступово перетворюється у протест мільйона студентів проти влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Демонстрантів добивали саперними лопатками

Майже два місяці до мільйона студентів жили в наметовому містечку на площі. Їм допомагали із їжею та речима місцеві. Уряд на чолі з Деном Сяопіном визнає демонстрації незаконними і оголошує воєнний стан. 4 червня озброєні військові та поліція за підтримки танків, бойових машин, піхоти і бронетранспортерів йдуть до площі.
Бронетранспортери і танки давили студентів, які намагалися зупинити їх. По людях стріляли з кулеметів, танкових гармат.

Солдати застосовували сльозогінний газ, били дубинками і стріляли на ураження. За офіційними даними, постраждали 3 тисячі студентів, 200 - загинули. Незалежні спостерігачі кажуть, що загиблих було більше 4 тисяч. Після придушення протестів уряд арештував тисячі прихильників народних виступів, накладав заборону на поширення іноземної преси. У китайських підручниках інформації про події на площі немає.

Радянські війська розігнали мирну демострацію у Тбілісі 9 квітня 1989 року. Ці події отримали назву Трагедія 9-го квітня. Під колесами танків і від ударів саперними лопатками загинули 18 осіб. Серед них 16 жінок. За два роки цього ж дня Грузія проголосила незалежність.

Зараз ви читаєте новину «Танки давили студентів на головній площі країни». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути