22 квітня 1915-го німецькі військові вперше застосували отруйний газ – хлор. Біля бельгійського міста Іпр протягом 5 хв. випустили 180 т речовини.
У січні того ж року на Східному фронті німці вже застосували отруйний газ ксилілбромід. Проте через сильні морози більша частину газу замерзла. Російське командування повідомило про більш ніж тисячу загиблих від нової зброї.
У французькі траншеї кидали снаряди із хімічним газом. Він викликав задуху і блювоту, людина помирала в муках. Із 15 тис. отруєних третина загинула.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американці звільнили в'язнів запізно
Бій біля Іпру закінчився 25 травня фактично без здобуття німцями вагомих позицій.
Застосування хімічної зброї стало відігравати суттєву роль в ході Першої світової війни. Франція і Британія, США розпочали розробку власної хімічної зброї і засобів захисту. Всього за роки війни було використано більше 100 тис. тон отруйних речовин. Це призвело до поранення більше 500 тис. і смерті понад 30 тис. людей.
У 1925 році Женевський протокол заборонив застосування хімічної зброї, але не обмежив можливість її виготовлення і зберігання.
Війська Третьої армії США 11 квітня 1945-го звільнили в'язнів нацистського табору Бухенвальд біля Веймара. З тих пір відзначають Міжнародний день звільнення в'язнів фашистських концтаборів.
Коментарі