1 вересня 80 років тому почалась Друга світова війна. ЇЇ називають найкривавішою та наймасштабнішою в історії людства.
Того дня на територію Польщі увійшло близько 1,5 млн німецьких солдат. Вторгнення відбувалося вздовж майже усього польського кордону за активної підтримки авіації та артилерії, пише ukrinform.ua.
У 1939-1941 роках нацистська Німеччина контролювала більшу частину континентальної Європи, і сформувала союзи з Італією та Японією. Пактом Молотова-Ріббентропа від серпня 1939 року Німеччина та Радянський Союз розділили та анексували території своїх європейських сусідів - Польщі, Фінляндії, Румунії та країн Балтії.
Після вторгнення на територію Польщі політичні лідери деяких європейських країн змушені були об'єднати зусилля задля протистояння Гітлеру – 3 вересня Британія і Франція оголосили Німеччині війну.
Тим часом, 17 вересня радянські війська розпочали окупацію Польщі зі сходу. Вже 18 вересня були зайняті Луцьк і Станіслав (нині Івано-Франківськ), 22 вересня - Львів, 24 - Дрогобич, 26 - Яворів, 27 - Старий Самбір. А 28 вересня, після придушення опору Війська Польського на всій території цієї країни, зокрема у Варшаві, був підписаний радянсько-німецький договір про дружбу та кордон, який визначався по Західному Бугу і Нареву.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жертвам неважливо, який режим позбавив їх волі - сьогодні річниця підписання доленосної угоди
22 червня 1941 року німецькі війська перейшли кордон СРСР.
7 грудня 1941 року Японія напала на американську військову базу Перл-Гарбор (Гавайські острови). Так, Японія розпочала війну проти США та Великої Британії на Тихому океані і в Азії. Після цього війну США оголосили Німеччина та Італія.
Друга світова війна тривала 6 років і забрали життя більше 80 млн людей. У ній брала участь 61 країна світу (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. Окрім того, тоді здійснили найбільші в історії злочини проти людства, зокрема Голокост, та вперше і востаннє використали атомну зброю.
Сьогодні президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр визнав скоєнні німцями злочини під час Другої світової війни в Польщі.
"Я схиляю голову перед жертвами нападу на Велюнь. Схиляю голову перед польськими жертвами німецького насильницького панування. І я прошу пробачення", - сказав Штайнмаєр під час своєї промови у польському місті Велюнь.
У грудні 1941 року японський імператорський флот під командуванням віце-адмірала Наґумо Тюїті завдав авіаційних ударів по військових аеродромах на острові Оаху і по кораблях ВМФ США, що стояли на якорі в гавані Перл-Харбор. Для США Перл Харбор став повною несподіванкою і приводом до вступу в Другу Світову війну.
Коментарі