В Індонезії, на острові Алор археологи з Австралійського національного університету виявили рідкісне дитяче поховання.
Його вік становить 8 тис. років. Археологи виявили сліди незвичайних поховальних ритуалів, повідомляє НВ.
"Вохристий пігмент був нанесений на щоки і лоб, а кругляк кольору охри був поміщений під голову дитини, коли її ховали. Дитячі поховання дуже рідкісні, і це повне поховання — єдине поховання того часу", — сказала доктор Сампер Карро.
У могилі була дитина 4-8 років.
"З періоду приблизно 3000 років тому і до наших днів ми починаємо бачити більше дитячих поховань, і вони дуже добре вивчені. Але, у нас не було нічого з раннього періоду голоцену, ми просто не знаємо, як люди цієї епохи поводилися зі своїми мертвими дітьми. Ця знахідка змінить це", — додала вона.
Кістки рук і ніг дитини вилучили перед похованням і викинули в інше місце.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли камінці із малюнками, які печерні люди носили із собою
"Відсутність довгих кісток — практика, яка була задокументована в декількох інших похованнях того ж періоду на Яві, Борнео і острові Флорес, але ми вперше бачимо це в похованні дитини. Ми не знаємо, чому практикувалося видалення довгих кісток, але, ймовірно, це якийсь аспект системи переконань людей, що жили в той час", — сказала Карро.
Дослідження зубів свідчить, що дитині було від 6 до 8 років. Але скелет належить дитині віком від 4 до 5 років.
"Ми хочемо провести подальші палеологічні дослідження, щоб з'ясувати, чи пов'язаний цей менший скелет з дієтою, навколишнім середовищем або, можливо, з генетичною ізоляцією на острові", — зазначили автори дослідження.
Дорослі люди на острові Алор мали невеликі черепи. Вони харчувалися в основному морською їжею і це могло вплинути на зріст.
Археологи розкопали велику кількість золотих римських прикрас у селищі Пангкунг Парук на острові Балі, Індонезія. Це одна з найбільших колекцій коли-небудь знайдених на території Південно-Східної Азії.
Коментарі