Археологи знайшли кам'яні "кишенькові" витвори мистецтва у печері Леанг Булу Бетту, Індонезія. Їх датують періодом 26-14 тис. років тому.
Дві знахідки називають першим прикладом подібного мистецтва на теренах острівної Південно-Східної Азії. Адже це не звичні наскельні малюнки. Печерні люди могли переносити їх із собою, повідомляє видання Cosmos.
На одному камені міститься зображення голови та тулуба аноа - місцевого карликового буйвола, що проживає в регіоні по сей день. У доісторичні часи мисливці-збирачі харчувалися його м'ясом, а з кістків та рогів виготовляли інструменти.
На іншому зображено малюнок, що нагадує примітивне уявлення сонця чи ока оповитого густими віями. Вчені зазначають, що і цей предмет зображує щось реальне, а не уявне.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили віртуальний тур унікальною печерою
За словами археологів, окрім можливості перенесення, знахідка важлива ще й тим, що фігуративне мистецтво відрізняє наш вид від усіх інших. Підкреслюють, що не знаходили жодного подібного прикладу у неандертальців та інших людиноподібних. Також знахідки заперечують популярну теорію, що таке художнє мистецтво зародилося винятково на теренах Західної Європи.
У печері також знайшли кам'яні знаряддя праці, залишки кісток тварин, та червоної вохри, якою розписували стіни. Наявність "кишенькових" витворів мистецтва серед купи тодішнього побутового сміття відкидає їх сакральне значення. Можливо, їх використовували як допоміжний засіб при оповіданні життєвих історій або як талісмани.
Коментарі