Вівторок, 11 серпня 2020 01:14

Реставратори врятували ікону XVII ст.

Реставратори врятували ікону XVII ст.
На Волині відновили дві ікони. Фото: suspilne.media

На Волині відреставрували ікони Богородиці Римської та Старозавітної Трійці.

"Реставрацією цих двох ікон займалися декілька років майстри з різних міст України", - повідомляє "Суспільне".

Їх виставили у Волинському музеї ікони.

Художниця-реставраторка Лариса Обухович одна із тих реставраторів, яка працювала над оновленням ікони – Старозавітня Трійця. Ікона не мала експозиційного вигляду і тому її не виставляли. Вона по середині мала тріщини і деструктивні зміни треба було укріплювати, - розповіла художниця-реставраторка.

"Зробили реконструкцію ликів, які були майже витерті. Під мікроскопом вдалося зібрати ті риси обличчя, відтворили їх", - розповіла художниця-реставраторка Лариса Обухович.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рідкісна емаль та срібло - відреставрували коштовний кинджал римського легіонера

Ікона Богородиця Римська датована XVII століттям.

"Над головою Богоматері і Ісуса Христа можна бачити сліди від цвяхів, тут знаходилися корони, якими вона була коронована. Традиція коронувати ікони пішла з католицької церкви", - каже директорка музею Тетяна Єлісеєєва.

У Дніпровському національному історичному музеї імені Дмитра Яворницького виявили приміщення старої топкової, що працювала на вугіллі. Всередині побачили металеву противагу з ланцюгом, яку використовувалися для автоматичного відкривання дверей печі.

Зараз ви читаєте новину «Реставратори врятували ікону XVII ст.». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода