Тризуб офіційно став гербом Української Народної Республіки 25 лютого 1918 року.
Геральдисти пропонували розмістити на гербі козака з мушкетом, або Архистратига Михаїла. Він був зображений на гербі Київщини. Розглядали можливість розмістити на гербі літери "У" чи "УNР". Голова Центральної ради Михайло Грушевський хотів зобразити золотий плуг, а навколо нього державні знаки старої України — тризуб Володимира, святого Юрія з галицько-волинським левом на щиті, козака Війська Запорозького, київський самостріл та львівського лева. Вінчати гербовий щит мусив голуб з гілкою оливи, як вісник національного замирення і спокою.
Пропонували розмістити на гербі 32 зірки за кількістю земель у складі УНР чи 7 за кількістю літер у слові "Україна".
Серед галицьких українців було популярне зображення лева. Вони пропонували зобразити архангела Михаїла зі щитом із галицьким левом. Це мало символізувати єдність надніпрянських та галицьких українців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Символіка тризуба походить із дохристиянських часів - 100 років тому затвердили герб України
Тризуб набув популярності після виходу першої валюти УНР у 1917 році. На банкноті у 100 карбованців художник Георгій Нарбут зобразив тризуб із хрестом.
25 лютого 1918 року в Коростені на Житомирщині Українська Центральна Рада прийняла тризуб за герб УНР.
"Гербом Української Народної Республіки приймається знак Київської Держави часів Володимира Святого", - йшлося в законі.
Малюнки герба, виконані Василем Кричевським, Михайло Грушевський приніс на засідання Малої Ради 22 березня 1918-го.
23 березня 1918-го року Центральна Рада оголосила українську мовою діловодства Української Народної Республіки. В УНР користувалися правописом, який уклав мовознавець Іван Огієнко.
Коментарі