Парламент Криму 5 травня 1992-го ухвалив "Акт про проголошення державної незалежності Республіки Крим" та призначив референдум з цього питання. Український парламент визнав документ таким, що суперечить Конституції України.
Верховна Рада України закріпила за Кримом широкі повноваження щодо самостійного розв'язання питань економічного, соціального і духовного розвитку. Кримські парламентарі порушили Конституцію України. Територію України не може бути змінено без її згоди, і що Республіка Крим є складовою частиною України і самостійно вирішує лише ті питання, які віднесені до її відання.
Наступного дня в Криму на 7-й сесії ухвалили Конституцію. Вона визначала Республіку Крим демократичною державою у складі України. Місто Севастополь стало містом з особливим статусом і невід'ємною частиною Криму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Болгар і греків вислали з Криму
У Києві заявили, що в такому разі порушать кримінальні справи. Це переконало кримських депутатів утриматися від референдуму і подальших дій. Верховна Рада України та президент Леонід Кучма скасували таку конституцію і створили нові умови, за яких Крим залишався частиною України.
"Прийняття Верховною Радою Республіки Крим цих рішень дестабілізувало обстановку як у Криму, так і в Україні в цілому", - ідеться у постанові парламенту.
1994 року парламент Криму прийняв постанову "Про відновлення конституційних основ державності Республіки Крим". Пропонували повернути в дію Конституцію Криму в редакції від 6 травня 1992 року. Цю постанову Верховна Рада скасувала через рік.
27 червня 1944 року розпочалося масове вивезення болгар, вірмен і греків з Криму до східних районів СРСР. Вивезли понад 15 тис. греків, 12,4 тис. болгар, 9,6 тис. вірмен.
Коментарі