Ексклюзиви
Четвер, 27 червня 2019 08:21

Болгар і греків вислали з Криму

Болгар і греків вислали з Криму
1944-го з Криму депортували вірмен та греків Фото: krymr.com

27 червня 1944 року розпочалося масове вивезення болгар, вірмен і греків з Криму до східних районів СРСР. Вивезли понад 15 тис. греків, 12,4 тис. болгар, 9,6 тис. вірмен.

Офіційною причиною стало звинувачення у співпраці з Третім Рейхом. Депортованим відводили від декількох хвилин до півгодини на збори, після чого їх на вантажівках транспортували до залізничних станцій. Багато людей через жорстокі умови померли в шляху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блокада міста тривала 343 дні

НКВС виселили з Криму на спецпоселення в Казахстан та в Башкирську АРСР цілі сім'ї греків, вірмен та болгар - усього 38 455 осіб.

Крім німців, кримських татар, греків, болгар та вірмен були вивезені і представники інших народів — в основному члени сімей депортованих, які не побажали залишити своїх рідних. Вислані і цигани, для яких у більшості кримськотатарська мова була рідною.

У 1956 році всі депортовані народи були реабілітовані, проте німцям та кримським татарам було заборонено вертатися до Криму. Греки, болгари та вірмени отримали таке право.

За наказом Сталіна СРСР 24 червня 1948 року почалась блокада Західного сектору Берліна, в котрому проживало понад 2,5 мільйонів людей.

Зараз ви читаєте новину «Болгар і греків вислали з Криму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі