Радіосигнал з Англії до Канади вперше зміг передати італійський фізик і винахідник Гульєльмо Марконі 12 грудня 1901 року.
Він з дитинства цікавився питаннями, пов'язаними з радіохвилями. Провів першу публічну демонстрацію передачі радіосигналу на відстань 3 км, потім через море. Експериментував з більшими відстанями. Створив велике акціонерне товариство, запросив багатьох відомих учених та інженерів. Здійснив передачу радіосигналів на 14 км через Бристольську затоку, у жовтні — на відстань 21 км. У листопаді того ж року побудував першу стаціонарну радіостанцію на острові Вайт, забезпечивши зв'язок острова з материком на відстані 23 км.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винахід Морзе знищив пароплавну пошту
У місті Ньюфаундленд з допомогою антени, піднятої на висоту 150 метрів, отримав повідомлення у вигляді букви "S" азбукою Морзе надіслане з Англії. Довів, що радіохвилі можуть відбиватись іоносферою Землі і долати гігантські відстані.
Наприкінці наступного року було налагоджено регулярний трансатлантичний радіозв'язок. 1909-го Гульєльмо Марконі отримав Нобелівську премію з фізики.
Відкриття, яке швидко перевернуло уявлення про комунікацію в цілому світі зробив Самюел Морзе. 20 червня 1840 року він запатентував телеграф - засіб для передачі сигналу по дротах.
Коментарі