Глави дипмісій Естонії, Латвії та Литви оприлюднили лист у якому зазначили, що їхні країни в 1940 році не входили до складу Радянського Союзу добровільно. Їх території були приєднані в результаті військової анексії і контролювалися нав'язаною владою. Тому називати їх колишніми радянськими республіками не доречно.
Приводом для листа стала опублікована стаття про Фінляндію у французькому виданні Le Monde. До неї йшла карта, де Естонія, Латвія і Литва були вказані як "колишні радянські республіки". Дипломати з Прибалтики надіслали звернення з проханням надалі не називати їхні країни в публікаціях "колишніми радянськими республіками".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкопали архів УПА зі списками репресованих радянською владою українців
"Ми були б вкрай вдячні, якби у ваших статтях не використовувався термін "колишні радянські республіки", оскільки таким чином наведені вище історичні та визнані на міжнародному рівні факти були б відображені належним чином", – йдеться в листі послів до редакції, передає Інтрефакс-Україна.
Вони нагадали, що велика частина країн світу, в тому числі Франція, ніколи не визнавали анексію Балтійських країн. А після розпаду СРСР в їхньому регіоні не виникли нові держави, а Балтійські країни відновили свою незалежність.
Блогер Максим Мирович розмістив добірку фотографій, які були заборонені для публікації у Радянському союзі. Світлини виклав у себе в блозі.
"Багато шанувальників СРСР, розповідаючи про те, як же було чудово в ті роки, показують постановочні знімки з газети "Правда" і відретушовані картинки з "Книги про смачну і здорову їжу" - мовляв, ось точно так все і було. Це чимось нагадує ситуацію з фільмом "Кубанські козаки" - після його показу багато кинулися на Кубань, очікуючи побачити там колосяться поля і повні комори, а побачили голод і злидні. А все тому, що потрібно розрізняти реальність і пропаганду", - каже він.
Коментарі