Найпопулярніший у світі жарознижувальний засіб аспірин почали продавати 3 травня 1899-го. До цього високу температуру та біль полегшували настоянками із трав і опіатами.
Німецька компанія Bayer&Co три роки проводила досліди над синтезом саліцину - елемента, що відповідає за лікувальну дію. Працювали із відваром вербової кори. Він давав найпотужнішу жарознижувальну дію. Спочатку аспірин продавався у вигляді порошку, за 4 роки - в формі таблеток. Вони швидко стали найпопулярнішими у світі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні заборонили аспірин
Але при тривалому використанні аспірин може викликати шлункову кровотечу, пошкодження нирок і дефекти слуху. Тому аспірин не рекомендують дітям до 12 років.
Регулярний прийом аспірину призводить до часткового руйнування клітин. Він може стати причиною розвитку ракових пухлин. Препарат може спровокувати багато побічних реакцій — внутрішню кровотечу чи захворювання нирок.
Держслужба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками запровадила тимчасову заборону на серію препарату ацетилсаліцилова кислота.
Коментарі