Ексклюзиви
Вівторок, 20 квітня 2021 13:35

Покинута техніка і хворі діти - показали фото наслідків Чорнобильської катастрофи
10

26 квітня - 35-ті роковини катастрофи на Чорнобильській АЕС. Вона стала однією з найбільших техногенних аварій в історії людства. Реактор четвертого енергоблока вибухнув і викинув радіоактивні речовини у повітря.

Gazeta.ua пропонує переглянути історичні фото, які демонструють перебіг катастрофи та її наслідки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 35 років після трагедії: у мережі з'явилися пронизливі фото Прип'яті

На світлини потрапили ЧАЕС і околиці, постраждалі люди й мітинги, які відбувалися за кордоном.

Чорнобильська АЕС до аварії.
Дозиметричне контрольне вимірювання після вибуху реактора на Чорнобильській АЕС
Слонова нога - найбільш радіоактивне місце у світі. Вона складається з ядерного палива, продуктів ядерного поділу, стрижнів регулювання потужності реактора, конструкційних матеріалів із пошкоджених частин реактора, продуктів їх хімічної реакції з повітрям, водою та парою. Сформувалася у підвалі АЕС після вибуху.
Чоловік тестує радіацію автомобіля поблизу Чорнобиля.
Ліквідатор бере проби ґрунту біля ЧАЕС.

Історія Чорнобильської АЕС почалася 1972 року. 15 серпня об 11:00 урочисто залили перший кубометр бетону у фундамент енергоблоку й заклали капсулу з листом до майбутніх поколінь.

Перший блок ввели в експлуатацію 1977-го. Та вже за п'ять років на АЕС сталася перша аварія - потужний викид радіоактивних речовин в атмосферу. Забруднено велику територію, але влада назвала наслідки впливу на довкілля незначними.

Уночі 26 квітня 1986 року вибухнув реактор четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції. До Києва від неї - 120 км, до кордону з Білоруссю - лише 11. Ця аварія стала наймасштабнішою в історії атомної енергетики. Радіація поширилася на 200 тис. кв. км. Для її ліквідації загалом залучили понад 600 тис. людей. Уряд СРСР намагався приховати катастрофу.

Зараз ви читаєте новину «Покинута техніка і хворі діти - показали фото наслідків Чорнобильської катастрофи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі