На Закарпатті виявили найбільшу золоту знахідку.
Це прикраса у вигляді нашийного обруча - торквес. Він має вагу 544 г. Прикраса виготовлена з трансільванського та уральського золота, повідомляє "Укрінформ".
Торквеси знайшли у Малокопанському сакральному комплексі. Фрагменти прикраси були розкидані на значній площі, близько 70 кв. м. Вона складається з 4 сплетених золотих прутів діаметром 9-10 мм. Усередину вплетений тонкий різьблений дріт. Кінцівки торквесу мали форму півкулі з виступом та отвором замка.
"Торквеси не стільки визначалися функцією прикраси, скільки підкреслювали соціальний статус власника. Зокрема на це вказує знаменита мармурова статуя, що зберігається у Капітолійському музеї "Помираючий галльський вождь" (копія бронзового зображення, вилитого за наказом пергамського царя Аттала І 230-220 роках до н. е.). До речі, торквес "Помираючого галла" найбільш подібний до знайденого нами у Малій Копані. Отже, він міг бути атрибутом вождя", - розповів археолог Володимир Мойжес.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водохреще або Богоявлення: що потрібно і чого не можна робити 19 січня
За словами Мойжеса, прикрасу знайшли розламаною, оскільки вона була частиною обряду. Імовірно, її використали для поховання.
"Можливо, власник помер, і торквес, відповідно, був порубаний", - сказав він.
Торквес зберігають у фондах Закарпатського обласного краєзнавчого музею.
У Вікторіанську епоху жінки носили незвичні та непрактичні капелюшки. Головні убори прикрашали пір'ям та навіть опудалами птахів.
Коментарі