16 липня 1912 року в Києві відкрили Бессарабський критий ринок площею 896 кв. м. На урочистостях із цієї нагоди навіть співав церковний хор Софійського собору.
Ринок зведений у стилі модерн. 500 тис. рублів на будівництво дав цукрозаводчик Лазар Бродський. Конкурс проєктів на спорудження будівлі провели 1908-го. Переміг Генріх Гайз - автор критого ринку у Варшаві. Будівництвом керував інженер Михайло Бобрусов, який спроєктував ажурну конструкцію стелі й запропонував використати підвал для облаштування підсобних приміщень, де були встановлені перші в Києві холодильники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фудкорти й сучасні прилавки: Бессарабський ринок Києва облагородять
Єдиної версії щодо походження назви ринку не має. Деякі історики стверджують, що вона походить від тодішньої історичної області, територія якої збігається з нинішньою Молдовою та Одещиною, звідки й привозили товар на ринок. Інші поділяють погляд київського історика-священика Петра Лебединцева. Він стверджував, що "бессарабією" у першій третині XIX ст. називали місцевих "босяків", тобто бідних людей. Саме вони жили в тодішній південно-західній околиці Києва. І тому її прозвали Бессарабкою. Отже, коли тут почали будувати "модерний маркет", люди одразу дали йому народну назву.
У різний час у будівлі Бессарабського ринку розміщувалися: готель "Колгоспний", їдальня, фірми "Сервіс" і "Радість", Укроптбакалія, Галантерейторг, Скупторг, Хлібторг, Другий трест їдалень. У кімнатах на другому поверсі ще жили вісім родин.
Сьогодні будівля ринку є комунальною власністю і належить комунальному підприємству "Беcсарабський ринок".
Бессарабський ринок - найдорожчий у Києві, на думку містян і гостей столиці.
1979 року будівля ринку визнана пам'яткою національного значення.
Коментарі