Життя українського дисидента і автора "Акту проголошення незалежності України" Левка Лук'яненка могло завершитися в 1961 році – коли був засуджений до смертного вироку.
Молодий адвокат Левко Лук'яненко працював у селах Львівської області, де створив і очолив підпільну Українську робітничо-селянську спілку - УРСС. Написана ним програма передбачала ненасильницьку боротьбу за відродження української культури та дотримання прав людини. Прагнув самостійності України, пише WAS.
УРСС проіснувала три місяці. На початку 1961 року КДБ заарештував сімох членів організації. 32-річного Лук'яненка визнали винним у зраді батьківщини та засудили до розстрілу, інших — до тривалого ув'язнення.
Він чекав на страту 72 дні, але Верховний суд замінив розстріл на 15 років неволі. Далі були табори, звільнення та продовження боротьби в Українській Гельсинській групі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Російська Федерація має бути демонтована": 5 цитат Левка Лук'яненка
Через рік перебування на волі - у 1977-му знову арешт. Суд дав 10 років тюрми і 5 висилки. Вийшов на волю у 1988 році та повернувся в Україну. Створив власну партію та здобув омріяну незалежність. Її проголосили 24 серпня — у день народження Левка Лук'яненка.
7 липня помер Герой України, колишній народний депутат, дисидент та політв'язень 89-річний Левко Лук'яненко.
Про смерть Лук'яненка у лікарні після тяжкої хвороби повідомила його дружина.
Коментарі