субота, 09 лютого 2019 08:20

Перші Boeing називали "горбатими літаками"

Перші Boeing називали "горбатими літаками"
Пасажирський літак "Боїнг-747". Фото: CNBC.com

Перший офіційний політ широкофюзеляжного пасажирського літака "Боїнг-747" відбувся 9 лютого 1969 року. До припинення їх виробництва у 1984 році компанія встигла побудувати 1832 таких літаків.

Літак Боїнг перший в світі широкофюзеляжний далекомагістральний пасажирський авіалайнер. Ідея розробки лайнера виникла в американців в 1960-х роках. На момент свого створення Boeing 747 був найбільшим, важким і містким пасажирським авіалайнером, залишаючись таким протягом 35 років, до появи A380.

Boeing 747 має двопалубну компоновку, при цьому верхня палуба значно поступається по довжині нижньої. Розміри і своєрідний "горб" верхньої палуби зробили Boeing 747 одним з найбільш відомих літаків в світі, героєм десятків кінофільмів і символом цивільної авіації. Існує кілька різних варіантів літаків, більшість з яких можуть здійснювати перельоти великої дальності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший детектор брехні перевіряли на магазинних злодіях

Рекордсменом серед 747 є Боїнг австралійської авіакомпанії. Він зробив в 1989 році безпосадочний переліт з Лондона до Сіднея, подолавши тим самим 18000 км за 20 годин 9 хвилин. Літак цілком окупив витрати на його створення. Станом на листопад 2016 року, всього було замовлено 1556 екземплярів різних модифікацій Boeing 747.

Вперше в судовій практиці 2 лютого 1935 року застосували детектор брехні. Це було в США під час процесу над двома злочинцями. Його свідчення послужили доказом їх вини.

Зараз ви читаєте новину «Перші Boeing називали "горбатими літаками"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути