Український гуморист Остап Вишня народився 13 жовтня 1889 року на хуторі Чечва Полтавської губернії, нині Охтирський район Сумської області.
Його справжнє ім'я - Павло Михайлович Губенко. Першим надрукованим твором Вишні стали "Демократичні реформи Денікіна (Фейлетон. Матеріалом для конституції бути не може)". Видав їх у Кам'янці-Подільському, в газеті "Народна воля" 2 листопада 1919 року. Письменник працював начальником медично-санітарного управління Міністерства залізниць УНР. 1919-го Вишня потрапив у полон до ВЧК. Його відіслали у Харків до закінчення громадянської війни. Письменника реабілітував нарком освіти УРСР Микола Скрипник.
Свої гуморески Вишня пише до радянських газет. Працює у журналі "Червоний перець".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фрески Михайла Бойчука заштукатурили після його розстрілу
1933-го Остапа Вишню засуджують у контрреволюційній діяльності та в замаху на другого секретаря ЦК КП(б) України Павла Постишева. Засуджений до таборів ГУЛАГу.
Остапа Вишню звільнили 1943-го. Його змушують писати памфлети проти УПА та "буржуазних націоналістів".
Помер письменник 28 вересня 1956 року. Похований на Байковому кладовищі.
Вишня є автором гумористичних збірок "Мисливські усмішки", "Вишневі усмішки (сільські)", "Українізуємось", гуморески "Зенітка".
9 листопада 1872 року на хуторі Кривенькому біля села Крегульця Гусятинського району Тернопільської області у сім'ї священика народився Богдан Лепкий. Український художник, письменик, поет, публіцист, перекладач.
Коментарі
2