Давньоєгипетські намистини, знайдені в п'ятитисячолітный гробниці, виявилися зроблені із залізних метеоритів, що впали на Землю з космосу.
Ці намистини, які є найдавнішими відомими залізними артефактами у світі, були виготовлені приблизно за 2000 років до початку залізного століття в Єгипт .
У 1911 році дев'ять намистин у формі трубочок були знайдені в стародавньому похованні біля села Аль-Гірза, яка знаходиться приблизно за 5100 кілометрів на південь від Каїра. Сама гробниця датується приблизно 3200 р. до н.е.
"Навіть сто років тому намистини привертали до себе увагу як щось дивне" , - сказав провідний автор дослідження Тіло Рехрен в інтерв'ю Live Science .
Усередині гробниці були виявлені останки підлітка. Залізні кульки були нанизані на намисто поряд з іншими екзотичними металами, у тому числі золотом і дорогоцінними каменями. У ході ранніх досліджень виявився цікавий факт високої концентрації нікелю - явна ознака залізних метеоритів.
Метеоритне залізо - дуже твердий матеріал, який можна знайти цільними шматками, і все ж тут ми бачимо його в бісері тонкої роботи, - додав Рехрен . - Як вони були зроблені? - ось головне питання" .
На відміну від більш м'яких і більш гнучких металів, таких як золото і мідь, обробка твердого заліза вимагає розвитку ковальства: постійне нагрівання металів при високій температурі і надання форми за допомогою молотка.
четвер, 12 вересня 2013
14:03
Намисто з єгипетської гробниці виявилося космічного походження
×
Коментарі
1