Студент Гарвардського університету Марк Цукерберг 4 лютого 2004-го заснував найбільшу у світі соціальну мережу Facebook.
За рік до того створив сайт Facemash. Він проник у мережу Гарвардського університету, скопіював собі фотографії, а потім використовував їх на сайті. Фото розміщувалися парами у випадковому порядку. Користувачам пропонувалося вибрати з пари більш привабливу людину.
Facemash розвивався, але незабаром адміністрація Гарварда його закрила. Цукерберга звинуватили у порушенні авторських прав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший детектор брехні перевіряли на магазинних злодіях
Facebook призначався лише для студентів Гарвардського університету. 2006-го у мережі дозволили реєструватися всім користувачам мережі Інтернет віком від 13 років, і при наявності адреси електронної пошти.
Після запуску сайту на Марка Цукерберга подали до суду 3 студентів Гарварду – брати Камерон і Тайлер Вінклевосс та Дів'я Нарендра. Вони звинуватили Цукерберга у тому, що він використав їхні ідеї для створення власного продукту. Все закінчилося досягненням компромісу.
28 червня 2017-го кількість користувачів Facebook сягнула 2 млрд осіб. Тоді ж кількість українських користувачів Facebook різко зросла після заборони російських соціальних мереж "Одноклассники" і "ВКонтакте".
Кількість акаунтів в українському Facebook сягнула 10 млн.
Вперше в судовій практиці 2 лютого 1935-го застосували детектор брехні. Це було в США під час процесу над 2 злочинцями. Його свідчення послужили доказом їхньої вини.
Коментарі