Середа, 23 вересня 2020 10:51

Німецький астроном відкрив Нептун

Німецький астроном відкрив Нептун
Відкрили восьму планету Сонячної системи. Фото: aboutspacejornal.net

Німецький астроном Йоганн Готфрид Галле, працюючи в Берлінській обсерваторії, 23 вересня 1846 року відкрив восьму планету Сонячної системи. Її назвали іменем античного бога — Нептуном.

Учений зробив відкриття на підставі теоретичних розрахунків французького математика Урбена Левер'є.

Після відкриття Урану англійцем Вільямом Гершелем 1781 року астрономи звернули увагу на аномалії в орбітальному русі планети. Проте тривалий час їх не могли пояснити.

1834 року англійський астроном-любитель Томас Хассі висловив гіпотезу, що це може бути результатом гравітаційного впливу досі не відомої планети.

Математик Урбен Левер'є 1845 року виконав розрахунки для пояснення невідповідності руху Урану від орбіти. Учений опублікував дві статті на цю тему, проте ніхто з французьких астрономів не зацікавився його розрахунками.

18 вересня 1846 року Левер'є написав листа асистенту Берлінської лабораторії Йоганну Галле. Разом зі студентом Генріхом д'Арестом той розпочав спостереження 23 вересня.

Через кілька годин після опівночі вони виявили у вказаному Левер'є сегменті неба зірку, відсутню в найновішому атласі зоряного неба.

Учені продовжили спостереження 24 вересня за допомогою потужнішого телескопа. Вони пересвідчилися, що нове небесне світило має видимий диск і рухається згідно з розрахунками математика.

За пропозицією Урбена Левер'є нову планету назвали Нептуном.

Через 17 днів відкрили перший супутник планети — Тритон.

Нептун став першою планетою, яку відкрили завдяки математичним розрахункам, а не шляхом регулярних спостережень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Почали видавати український тижневик у Празі

13 березня 1930 року, на 149-ту річницю відкриття Урана директор Ловеллівської обсерваторії Весто Слайфер оголосив про відкриття дев'ятої планети Сонячної системи — Плутона. 2178 року планета завершить повний оберт навколо Сонця вперше після її відкриття.

Зараз ви читаєте новину «Німецький астроном відкрив Нептун». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 509
Голосування 31 жовтня, Усик - Чисора. Як закінчиться бій?
  • 1) перемогою Усика за очками
  • 2) перемогою Усика нокаутом
  • 3) перемогою Чисори за очками
  • 4) перемогою Чисори нокаутом
  • 5) нічиєю
Переглянути