Після того як Французький суд проігнорував протести племені хопі та уряду США, десятки індіанських масок були продані в п'ятницю на аукціоні в Парижі, повідомляє Ассошіейтед Прес. Виручка від торгів склала 1,2 мільйона доларів. Найдорожчим лотом стала маска "Мати", за неї було заплачено 209 000 доларів, що в три рази перевищило її стартову ціну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У піраміді Сонця знайшли скульптуру найдавнішого бога індіанців
Захисники племені хопі стверджували в суді, що ці маски мають особливе значення для індіанців і не є предметами мистецтва. Хопі, плем'я американських індіанців, які живуть в штаті Арізона, і маски у них уособлюються з живими мерцями. Аукціоністи у свою чергу наполягали на тому, що будь-який крок, який блокує їхні продажі, може мати далекосяжні наслідки для ринку предметів мистецтв, і може вплинути на французькі музеї, що експонують предмети мистецтва корінних народів.
Маски відносяться до кінця 19 або початку 20 століття. Вони виготовлялися з дерева, шкіри, кінського волосу й пір'я, та ??були пофарбовані яскравими фарбами червоного, синього та помаранчевого кольорів. Хопі стверджують, що ці маски були у них вкрадені в 1930-1940 роках. Близько десяти представників племені зібралися поряд з будівлею аукціону і розмахували прапором Національного руху американських індіанців. Для хопі рішення суду не стало несподіванкою, вони і далі збираються захищати свої культові цінності, а також священні місця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Давні індіанці будували кургани за 90 днів
Резервація індіанців хопі розташовується в Арізоні, неофіційна столиця Орайбі. Загальна чисельність населення складає близько 6000 чоловік. Хопі перекладається як "мирні люди", в основі їхньої релігії лежить пацифізм. У мові хопі немає поняття часу, вони вірять в спілкування з духами предків. Інформацію отриману "з того світу" старійшини племені в обов'язковому порядку доводять до відома президента США. Вважається, що за рік до трагедії вони передбачили події, що відбулися в Америці 11-го вересня 2002 року.
Коментарі
1