У Римі 14 січня 1506-го знайшли та перевезли у Ватиканський собор скульптуру "Лаокоон і його сини". Робота Гагесандроса та Атанадороса з Родоса виготовлена з мармуру, це копія статуї І ст. до н. е. Оригінал не зберігся.
Римську копію знайшли під землею у залишках Золотого будинку Нерона. Ця ділянка належала господарю виноградників. Скульптуру викопав випадково на глибині 4 м. Папа Римський Юлій II відразу ж послав туди архітектора Джуліяно да Санґало та скульптора Мікеланджело Буонарроті. Вони підтвердили достовірність знахідки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Статую Венери знайшли на полі
Сюжет про Лаокоона відомий з переказів про Троянську війну римського поета Вергілія. Жрець Лаокоон піддався покаранню богів. Вони наслали на нього і його синів величезних змій. Скульптура зображує відчайдушні зусилля героя вивільнятися від чудовиськ. Грецьке мистецтво зображувало загибель в боротьбі.
Права рука Лаокоона була відсутня. У 1905-му археолог Людвіг Поллак впізнав оригінальну руку в магазині римського каменяра. Він подарував її Ватикану. Скульптуру реставрували.
Її можна побачити в музеї Ватикану.
Грецький селянин Йоргос Кентротас скопуючи своє поле на острові Мілос 8 квітня 1820-го знайшов 2-метрову скульптуру жінки із білого мармуру - статую давньоримської богині Венери. Її назвали найбільш знаменитою жіночою скульптурою, створеною людством та античним ідеалом краси
Коментарі