У ізраїльській Кесарії археологи знайшли бронзовий горщик із 24 золотими монетами XI ст.
Серед них були монети, викарбувані у Візантійській імперії. Вони вкрай рідко опинялися за межами держави. Дослідники вважають, що скарб зарив житель міста, убитий під час вторгнення хрестоносців 1101-го, повідомляє ВВС.
Кесарія Палестинська була заснована Іродом Великим у 20-10 роках до н.е. на місці невеликого іудейського поселення. Ірод побудував велику гавань і перетворив Кесарію на потужне портове місто. Під час римського правління місто було столицею провінції Сирія Палестинська, а пізніше — візантійської Палестини Прими. У 630 роки місто захопили мусульмани. 1101-го Кесарію завоювали хрестоносці під командуванням Балдуїна I.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикраси давньої цивілізації подарували музею
Під час розкопок у древньої гавані Кесарії археологи з Управління стародавностей Ізраїлю під керівництвом Пітера Гендельмана і Мохаммеда Хатара виявили скарб. Він був захований між 2 каменями у середньовічній ямі для відведення ґрунтових вод на глибині близько 1,5 м. 18 монет виявилися фатимидскими динарами, викарбуваними з чистого золота. Решта 6 монет були зроблені у Візантійській імперії.
За словами експерта з середньовічних монет доктора Роберта Кула з Управління стародавностей Ізраїлю, золоті візантійські монети — надзвичайно рідкісна знахідка. Вони не використовувалися за межами імперії. Припускають, що власник скарбу походив із багатої мусульманської сім'ї та був купцем або мав відношення до торгівлі з Константинополем. Знайдені монети були дуже цінними свого часу, одна або 2 такі монети дорівнювали річному доходу місцевого фермера.
У болгарському місті Плевен знайшли горщики зі срібними монетами. Скарб виявили в'язні місцевої тюрми під час сільськогосподарських робіт.
Коментарі