В Берліні німецькі прокурори активно займаються розслідуванями злочинів нацистів у Другій світовій війні. Їхньою метою стало притягненя до відповідальності учасників ескадрону смерті Гітлера Einsatzgruppen.
Зараз звинувачення у причетності до розстрілів 34 тис. людей у Бабиному Яру під Києвом висунули 95-річному Вільгельму Карлу Фрідриху Гоффмайстеру, пише journalgazette.net
Він колишній член організації SS Rottenfuehrer. Слідство підозрює його у причетності до розстрілів українців та євреїв на території України 1941 року у складі Einsatzgruppen.
Це третій випадок за останні кілька місяців, коли в Німеччині притягують до суду старих нацистів за звинуваченнями у воєнних злочинах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали фото синагоги, зруйнованої під час Другої світової війни
Усі три справи набули розголосу. Їх почали розслідувати по-новому юридичному протоколу.
Згідно із новими правилами ведення розслідування, винними у масових убивствах є також ті, хто особисто не виконував вирок, але віддавав наказ. Або будь-яким іншим чином сприяв масовим розстрілам.
Федеральна прокуратура Німеччини встановила, що Вільгельм Гоффмайстер перебував в Україні 29-30 вересня 1941 року. В ці дні відбувалися найчисленніші розстріли у Бабиному Яру.
"Ми не знаємо, де конкретно він був у той день. Те, що він був членом Einsatzgruppe, дає підстави звинувачувати його в убивствах", - сказав керівник служби федеральної прокуратури із розслідування злочинів нацистів Дженс Роммел.
До суду Гоффмайстера притягнути поки не вдається через брак доказів.
"Ескадрони смерті були дуже мобільними. Через це зібрати докази важко. Сподіваємося, що з новою правовою ситуацією будемо мати більший успіх", - пояснив Роммел.
За словами Гоффмайстера, він не брав участь у жодних розстрілах або знищенні людей у газових камерах.
Двоє інших підозрюваних члена Einsatzgruppe - 94-річний Курт Госдек і 96-річний Герберт Валер також відкидають звинувачення.
В Росії знищують архівні документи зі свідченнями про репресованих в СРСР. Дозвіл на такі дії дає засекречений міжвідомчий указ 2014 року. Про це повідомив директор Музею історії ГУЛАГу Роман Романов
Коментарі