У Львівському музеї етнографії відкрили виставку французької порцеляни 17-20 століття в рамках десятого міжнародного фестивалю "Французька весна".
Близько 400 виробів із порцеляни та фаянсу представлено на виставці у Львові. Твори - із приватних колекцій та колекції музею художнього промислу ІН НАНУ. Промислове виробництво представлене чотирма французькими центрами виробництва: Руана, Мустьє, Неверо, Страсбург. Це різноманітні тарелі й тарілки різних форм і розмірів, кавові та чайні сервізи, кашпо, вази, дзбани та багато іншого.
Родзинка виставки - тарыль 16 ст. всесвітньо відомого кераміста Бернанда Паліссі. Француз Бернанд Паліссі народився 1510-го у бідній родині. Він відомий тим, що все своє життя боровся за те, щоб не наслідувати китайській порцеляні. Паліссі займався фаянсом, емалями, глазур'ю, випустивши у світ трактат "Про гочарне мистецтво, його користь, про емаліі й вогні". Чимало виробничих таємниць і секретів митця не розкриті й донині. Твори цього майстра зберігаються у найбільших європейських музеях.
Таріль 16 століття потрапила на виставку із колекції музею художнього промислу ІН НАНУ. Схожі роботи Паліссі експонують у Луврі.
"Його робота унікальна, до науковців потрапила вже побита і пошкоджена. Її реставрували. Після нього виникла ціла школа "паліссістів", які копіювали манеру роботи автора", - розповідає куратор виставки Вікторія Походай.
В окремих шафах презентують декоративні вироби із порцеляни, фаянсу. Це жіночі пудрениці, шкатулки для орденів, фігурки гусарів, дам та нічна ваза.
"Більшість збереглася у хорошому стані, на той час дозволити собі це могли лише дуже багаті люди. Є погруддя Людовіка XVIII, Наполеона Бонопарта, Генерала Форжо", - каже Вікторія Походай.
Цікавим є чайний сервіз та терілки із зображенням сцен Французької революції.Такі вироби на аукціонах вартують тисячі євро.
Коментарі