пʼятниця, 16 вересня 2016 19:36

На відкритті першого музею української марки виконали пісні 18 століття
27

16 вересня у Вінниці відкрили Музей української марки ім. Якова Балабана. Це перший музей української марки. В основі експозиції - частина зібрання колекціонера з США Олександра Балабана. Заклад назвали іменем його батька - сотника Армії УНР. Для гостей відкриття гурт "Хорея Козацька" виконав козацькі пісні 18 століття та періоду Української революції. Про це повідомляє Gazeta.ua.

"Знайомі мені розповідали про багату колекцію марок Олександра Балабана, яку він дуже ретельно береже і не всім показує. Я відвідав його у Нью-Йорку і попросив показати зібране. Дві кімнати й нього завалені марками. Там є більшість перших марок в світі. Стало зрозуміло, що треба створити музей, бо це пропаде. Кому не пропонував - сприймали це як якусь фантазію. Знайшлися однодумці на Прикарпатті, але до завершення діло не дійшло", - розповідає голова Міжнародного благодійного фонду "Музей української марки ім. Якова Балабана" Олександр Білецький.

Минулого літа фонд домовився з міським головою Вінниці про спільне втілення музею.

"Спочатку нам відвели давній будинок в центрі міста, але виявилося, що він аварійний. Тому ми зробили поки тимчасову виставку у приміщенні бібліотеки. Туди все не поміщається і міський голова пообіцяв посприяти у будівництві окремої споруди. Щоб музей був інтерактивним. Будемо лити сургуч, ставити печатки, можемо завести поштових голубів. Це буде цікаво і дорослим, і дітям. Музей може стати провідним в регіоні і в Україні", - додав Білецький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорну кам'яницю відреставрують за гроші американців

Виставлені марки ілюструють широку географію поширення. Марки із тризубом викоритсовували в Гомелі, Ростові на Дону, Одесі, Львові, на Закарпатті.

"Представлені марки в першу чергу цінні своїм ідеальним станом. Є ще цінні завдяки дефектам - забули нанести номінал чи глянець. Дорого коштують марки-гроші. Тут є такі - коли в УНР ще не було грошей, а були марки, то на них робили надпис "Ходять на рівні із дзвіною монетою". Є марка, яка існує у одиничному екземплярі. Її навіть оцінити важко. Багато цілих аркушів - не розрізаних марок. Середня ціна одного аркуша - 10-20 тис. грн за аркуш. Якщо їх мало - до 100 тис. грн.", - поділився враженням від музею президент Вінницького міського товариства колекціонерів Олександр Клочковський.

Генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський разом із міським головою Сергієм Моргуновим та Олександром Балабаном провів спецпогашення конвертів пам'ятним штемпелем.

"Ми будемо продовжувати традицію організовувати виставки марок. Зараз розробляємо філателістичні програми для дітей - марки на дитячу тематику та каталоги з українськими марками для заохочення колекціонування. Це дуже гарні символи, якими ми можемо пишатися", - заявив Смілянський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Облрада продає будинок у центрі міста за 20 млн. грн

Урочистості з нагоди відкриття музею продовжилися у готелі "Франція". Там гурт "Хорея Козацька" виконав давній вірш-славень роду Балабанів, козацький гімн та пісні періоду визвольних змагань 1917-1923 років.

"Останні кілька днів я йду лягаю в ліжко і цілу ніч кручуся не сплю. Боюся що це мені сниться і я прокинусь у своїй квартирі в Нью-Йорку. Ледь тримаюся на ногах, але я не скаржуся, бо я шалено зворушений. Тут недалеко батьківщина мого батька - Ямпільський район, село Писарівка. Хата діда була єдиною кам'яною у селі. Більшовики її відібрали. Викинули архіви родини за 400 років, знищили давні книги. Тому батько пішов воювати проти них. Я не міг воювати, але вирішив підтримувати українську справу своєю колекцією", - каже Олександр Балабан.

Нагадаємо, у Вінницькій області знайшли могильну плиту польсько-українського поета, композитора і лірника Тимка Падури.

Зараз ви читаєте новину «На відкритті першого музею української марки виконали пісні 18 століття». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути