Показали, як змінювалась Бессарабська площа з 1860-го до початку 1900 років.
Вона одна з найстаріших у Києві. З'явилася на місці лютеранського цвинтаря наприкінці XVIII ст. Згодом тут виник стихійний базар. На площі торгували селяни з Новоросійської губернії, Бессарабії та півдня Малоросії. Найпопулярнішими товарами тут були вино і фрукти. Назву площа отримала завдяки бездомним шукачам пригод - бессарабам, які проводили тут час. При цьому до 1881 року називалася площею Богдана Хмельницького. Невдовзі тут побудували кінну поштову станцію, пише "Клуб коренного киевлянина".
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Іванівська та Жовтнева – як змінювалася одна з центральних вулиць Києва протягом ХХ ст.
На початку XX ст. влада прийняла рішення побудувати критий ринок на площі. Кошти надав Лазар Ізраїльович Бродський. Ринок урочисто відкрили 1912-го. Він приносив великі прибутки. Крім торгових палат, тут були ресторани і магазини. Згодом на площі з'явилися готелі "Національ", "Пале-Рояль", "Берлін" і "Оріон".
Наприкінці ХІХ ст. уздовж наддніпрянського шосе в Києві збудували обгороджені купальні з дощатими павільйонами для перевдягання. За їх відвідування стягували платню, приблизно рівну платі за користування громадськими лазнями. Так з'явилися міські пляжі.
Коментарі